Zaznacz stronę

BLIŻEJ.

RYTMU NATURY.
RYTMU CIAŁA.

NAKŁAD KALENDARZA NA 2021 ZOSTAŁ WYCZERPANY.

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE EDYCJE!

WSZYSTKO MA SWÓJ CYKL

Wszystkie procesy w naturze, w naszym ciele, w mikro i makrokosmosie mają swój rytm. Tak jak na mandali powyżej –  wszystkie fazy cykli pokazują nam podobne jakości i nawzajem się przenikają.
KALENDARZ uwzględnia wszystkie warstwy nawzajem przenikających się rytmów:

 • RYTM DOBOWY
 • RYTM CIAŁA / CYKL MENSTRUACYJNY
 • RYTM PÓR ROKU
 • RYTM FAZ KSIĘŻYCA

ZAJRZYJ DO ŚRODKA

SZCZEGÓŁY techniczne

 • 18 x 22 cm
 • 240 stron, gruby papier 120 g
 • rozkłady roczne, miesięczne, tygodniowe
 • twarda oprawa, aksamitna w dotyku
 • 2 wstążki
 • w całości polska produkcja
    rozkład roczny
    rozkład miesięczny
    rozkład tygodniowy
    wprowadzenie do każdego miesiąca
    karty miesięczne

RYTM DOBOWY

Natura wyznacza nam codziennie rytm cyklem dobowym, wschodami i zachodami słońca, światłem i ciemnością. Jest z tym powiązane wiele procesów w naszym ciele. Lekceważenie tego pierwotnego rytmu świata, wyznaczającego dzień i noc to … działanie wbrew sobie i poważne nadszarpywanie swojego dobrostanu.

 

ROZKŁAD TYGODNIA: Na rozkładzie tygodnia znajdziesz podział godzinowy, który będzie Ci codziennie przypominał o byciu offline, o porze na najlepsze trawienie, o zmieniających się energiach w ciągu dnia.

MIESIĘCZNE ZAPISKI: Na końcu kalendarza znajdziesz tabelę na każdy miesiąc, gdzie możesz zapisywać swoje codzienne podsumowania, m.in. porę wstawania, zaśnięcia, ilość przespanych godzin. Możesz także monitorować swój czas offline wieczorami. Sprawdź jak rysuje się Twój rytm dobowy.

RYTM CIAŁA

W kalendarzu znajdziesz opis poszczególnych faz cyklu menstruacyjnego. Znajdziesz tu korzyści i potencjał każdej z faz.

 

ROZKŁAD TYGODNIA: Codziennie na rozkładzie tygodnia przywita Cię pytanie – w jakiej jesteś fazie cyklu? To po to, by na bieżąco być świadomą potencjalnych korzyści i jakości danej fazy cyklu (możesz się kierować opisami w kalendarzu). I by jak najlepiej o siebie zadbać.
MIESIĘCZNE ZAPISKI: Na końcu kalendarza znajdziesz tabelę do bieżącego monitorowania elementów swojego dobrostanu. Możesz zapisywać tutaj fazy swojego cyklu i sprawdzać samopoczucie w kontekście rytmu dobowego, ilości snu, faz księżyca. Taka forma dziennych notatek to zrobienie przestrzeni dla siebie bycie bliżej rytmu swojego ciała.

DOBROSTAN

Celem kalendarza jest przybliżenie Cię do rytmu ciała i natury. Uzupełnieniem tego niech będzie kilka wątków wpływających na Twój dobrostan i jakość Twojej codzienności. Bo z pięknej i dobrej codzienności składa się piękne i dobre życie.
ROZKŁAD MIESIĄCA: Znajdziesz tu pytania o to jak chcesz przeżyć te najbliższe 4 tygodnie? Z kim się spotkać, co zobaczyć? Niech każdy dzień ma dla Ciebie znaczenie i jakość.
ROZKŁAD TYGODNIA: Znajdziesz tu codzienną zachętę na refleksję nad tym co dobrego zrobiłaś dla siebie i dla innych, czyli miejsce na 365 powodów do ukochania siebie i świata. Do tego miejsce na codzienną praktykę wdzięczności.
MIESIĘCZNE ZAPISKI: Możesz tu “monitorować” swój dobrostan: ilość wody wypitej wody, wypróżnianie (to bardzo ważny aspekt, jeśli nie jest codzienne to powód do zatroszczenia się o swoje jelita), pielęgnacja ciała, codzienna dawka ruchu, kontakt z naturą.
Frajda dla duszy, czyli wszystko to co sprawia Ci radość, przyjemność, wywołuje uśmiech na twarzy. Cokolwiek przy czym się odprężasz, daje Ci frajdę, ukojenie, relaks… Czym się karmi Twoja dusza? Znajdujesz na to czas i przestrzeń na co dzień?

 RYTM FAZ KSIĘŻYCA

ROZKŁAD MIESIĄCA: Kolorem oznaczono: czas od nowiu do pełni – księżyc rośnie, a nasza skóra, włosy, paznokcie także domagają się odżywiania (korzystny czas na zabiegi nawilżające, wzmacniające, odżywiające, regenerujące).
Na biało: czas od pełni do nowiu, księżyca ubywa i nam łatwiej jest pozbyć się nadmiaru (korzystny czas na zabiegi oczyszczające, depilację, złuszczanie naskórka, peelingi).
KAŻDEGO DNIA znajdziesz informację na jakie zabiegi pielęgnacyjne jest dobry czas, a na jakie niekoniecznie:

 • głębokie oczyszczanie skóry
 • odżywianie skóry
 • obcinanie włosów; farbowanie włosów
 • usuwanie zrogowaciałego naskórka
 • depilacja
 • peeling
 • manicure i pedicure.

 RYTM PÓR ROKU

 

Każda pora roku niesie ze sobą inne zasoby, energię, jakości. Życie zgodnie z rytmem natury oznacza dostrojenie różnych aspektów naszej codzienności do danej pory roku. To dopasowanie dotyczy wielu poziomów, takich jak:
styl życia, intensywność wysiłku fizycznego, ilość czasu poświęconego na regenerację i odpoczynek
odżywianie i sposób przygotowywania posiłków
pielęgnacja ciała, a nawet sposób ubierania się.
Na początku każdego miesiąca znajdziesz opis wskazujący na to, o co warto zadbać, jak się odżywiać, na co uważać.

Kalendarz zapisany w formie mandali pięknie obrazuje to jak w ciągu roku zmienia się ilość światła i w jakim kierunku podąża energia. Dlatego też ten kalendarz rozpoczniemy od 21 grudnia, od przesilenia zimowego. To najkrótszy dzień i najdłuższa noc w roku. Od tej chwili światła będzie przybywać, a energia w przyrodzie zmieni kierunek – będzie się rozwijać, iść w górę. To moment przejścia. Nowy początek.

NAKŁAD KALENDARZA NA 2021 ZOSTAŁ WYCZERPANY.

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE EDYCJE!

Z OKAZJI KALENDARZA CZEKAJĄ NA CIEBIE PIĘKNE DODATKI

NASZYJNIK VULKANO
& OLEJEK DO AROMATERAPII

BRANSOLETKA ROŚLINNA
& WOSK Z OLEJKIEM ETERYCZNYM

KONSULTACJA W ZAKRESIE OLEJKÓW ETERYCZNYCH

Do każdego zakupionego kompletu kalendarza z naszyjnikiem lub z bransoletką – konsultacja w zakresie aromaterapii i stosowania olejków eterycznych gratis.

komplet drewniane choinki dekoracyjne
& lniany worek na pieczywo

ZOBACZ OPINIE O POPRZEDNICH EDYCJACH

Trzecia edycja kalendarza jest zupełnie inna niż poprzednie. Idea zostaje ta sama – przybliżenie do rytmu natury i rytmu ciała.

AUTORKA KALENDARZA

 

KONCEPCJA / TEKSTY / UKŁAD / MANDALE

Elżbieta Świętek – założycielka i redaktor naczelna platformy www.naturalnabogini.pl. Autorka dziennika wellness pn. Plan na dobrostan i corocznego Kalendarza do życia zgodnie z rytmem natury.

Odkąd pamięta – miłośniczka naturalnych sposobów dbania o zdrowie. Z zamiłowania do tematu – absolwentka kursów z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Ajurwedy, masażu, aromaterapii. W ostatnich latach całkowicie oddana tematyce wellness, edukuje w zakresie użycia olejków eterycznych w osiąganiu dobrostanu fizycznego i emocjonalnego. Nosi w sobie potrzebę tworzenia pożytecznych inicjatyw i przestrzeni łączących ludzi (tak jak platforma naturalnabogini.pl). Współtwórczyni kolektywu i marki LAS MAMAS dla małych ekologów i ich leśnych mam www.lasmamas.pl

Poprzednio w swoim życiu m.in. ekspert ds. projektów i innowacji społecznych w krajowych ministerstwach i agendzie ONZ ds. rozwoju. Szkoleniowiec startupów w zakresie metod kreatywnych i design thinking. Założycielka stowarzyszeń, autorka licznych projektów dla dzieci, młodzieży, seniorów, twórczyni inkubatora kobiecych biznesów pn. Strefa Babia Góra. Po intensywnej dekadzie w Warszawie, snuje piękną codzienność na rodzinnym Podkarpaciu.

Kocha tak samo dziki las jak i stare kamienice. Oaza spokoju – ciśnienie skacze jej tylko powyżej 5000 m n.p.m. (sprawdzone). Gra na fortepianie. Wyznaje wyższość szarlotki nad sernikiem.

Więcej tutaj:
www.plannadobrostan.pl
INSTAGRAM @plan_na_dobrostan

 

OPRAWA GRAFICZNA

 

OPRAWA GRAFICZNA / GRAFIKI / SKŁAD / PROJEKT OKŁADEK:

Maria Kopeć – zawodowo i z zamiłowania grafik komputerowy.

Od czasu do czasu projektantka ubioru. Miłośniczka motywów roślinnych, szkiców i ilustracji dla dzieci. Właścicielka sklepu internetowego www.mkdprojekty.com/sklep-plakaty-do-domu z autorskimi grafikami.

Autorka oprawy graficznej publikacji portalu naturalnabogini.pl: dziennika Plan na dobrostan i Kalendarzy 2020 i 2021 do życia zgodnie z rytmem natury, a także grafik i materiałów reklamowych platformy.

Więcej tutaj:
www.mkdprojekty.com
INASTAGRAM @plakaty_do_domu