Zaznacz stronę

 

Na rynku można znaleźć całe spektrum firm olejków eterycznych. Dlaczego wybrałam akurat olejki doTERRA? Firmę poznałam w 2018 r., kiedy dopiero wchodziła powoli na rynek Polski. Zaskoczyła mnie jednak i zniechęciła wysoka cena olejków i zostawiłam ten temat. Przez ten czas wchodziłam coraz bardziej w temat aromaterapii, stosowania olejków, ich wpływu na zdrowie, dobrostan fizyczny i wielki wpływ na emocje. I właśnie wtedy kiedy dowiadujesz się tego czym są olejki i jak działają na Twój organizm rodzi się w Tobie pragnienie, aby były to najczystsze i najlepsze jakościowo produkty.

Czy to co chłonie Twój organizm jest czyste?

Olejki są związkami lotnymi, mają zdolność przenikania przez ściany naszych komórek i dostają się do krwiobiegu. Nawet jeśli wiesz tylko tą skrótową informację, to nie masz ochoty na to, aby wprowadzać do swojego organizmu substancje, co do których nie masz pewności, że są czyste i najlepsze jakościowo. No właśnie.

Czy każdy olejek jest jakościowo czysty?

Na mojej drodze olejków eterycznych dowiedziałam się także, iż ten rynek bywa bardzo zanieczyszczony – jest wiele dobrych firm, ale jeszcze więcej jest tych wątpliwych, w których olejki są rozrzedzane innymi olejami, podrabiane (drogi surowiec jest zastępowany przez tańsze) lub wręcz sztucznie produkowane…
Czy wystarczy wybrać więc „prawdziwy” olejek eteryczny…? Teoretycznie tak, ale sprawdźmy kolejne poziomy…

Kiedy roślina ma moc?

Nawet jeśli mamy do czynienia z olejkiem eterycznym pozyskiwanym i produkowanym odpowiednio to kolejnym poziomem dla mnie jest jakość pozyskiwanych roślin. Wychowałam się w domu pełnym ziół, więc doceniam jakość surowca. To gdzie roślina rośnie, w jakich warunkach, czy jest to jej naturalne środowisko, czy gleba nie jest zanieczyszczona, czy przy roślinach nie używa się chemii i szkodliwych środków ochrony. Gdy dany surowiec rośnie w swoim naturalnym środowisku, będzie mieć wspaniałą jakość i moc.

Wszystko ma znaczenie. Etyczny biznes.

Da mnie – poza naturalnym środowiskiem występowania danego surowca ważne jest także to w jakim otoczeniu, z jaką energią jest pozyskiwany. Czy jest to grabież surowca, wyjałowienie terenu, agresywna eksploatacja czy raczej uprawa i zbiory z poszanowaniem dla odnowy biologicznej terenu…? Czy ludzie pracujący przy zbiorach mają godziwe warunki pracy i wynagradzania czy jest to po prostu wyzysk…? Przez wiele lat pracowałam przy tematach związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, ekonomią społeczną i zagadnienia dotyczące etycznego prowadzenia biznesu są dla mnie bardzo ważne. Chcę głosować portfelem i wzmacniać to co etyczne i dobre.

Połączyłam wszystkie kropki w doTERRA.

Przechodząc przez te kolejne ww. etapy i płaszczyzny szukania olejków, zatoczyłam po 2 latach kółko i zaczęłam bliżej przyglądać się olejkom doTERRA. Znalazłam tutaj wszystko to co było dla mnie istotne. Jest to jedna z najlepszych firm na świecie jeśli chodzi o czystość i jakość olejków eterycznych. Firma dokłada wszelkich starań na każdym etapie produkcji. Każda parta olejków przechodzi przez szereg licznych badań (ponad 50) – różnych testów wewnętrznych pod kątem czystości i jakości, a następnie trafia na testy do organizacji pn. Aromatic Plant Research Centre. Wszystkie wyniki testów można sprawdzić na stronie internetowej: Source to you.

Możesz tym sposobem sprawdzić każdą buteleczkę olejku doTERRA jaką masz – na spodzie znajduje się numer partii, który może wpisać na górze ww strony. W ten sposób możesz sprawdzić raport pokazujący jakie rodzaje badań przeszła partia tego konkretnego olejku. DoTERRA dba o jakość na każdym etapie produkcji – od posadzenia nasionka po dostarczenie olejku pod Twoje drzwi.

 

Czym są olejki eteryczne?

Dlaczego wybrać olejki eteryczne doTERRA?

Pozyskiwanie surowca odbywa się w odpowiedzialny sposób, a DoTERRA podpisuje długoterminowe umowy z platatorami i rolnikami. W ten sposób zabezpiecza ich miejsca i warunki pracy oraz dochód. Olejki doTERRA pochodzą z 40 krajów z czego 23 z nich to kraje rozwijające się. Nieraz zakładanie plantacji to nowe miejsca pracy i poprawa sytuacji ekonomicznej całych społeczności. Dodatkowo doTERRA poprzez założona Fundację Healing Hands wspiera najuboższe społeczności poprzez projekty dostępu do wody pitnej, edukacji, służby zdrowia.

Jeśli te wszystkie aspekty wymienione powyżej są dla Ciebie równie ważne i chcesz także zacząć korzystać z olejków eterycznych doTERRA z moją opieką na każdym etapie ich używania – napisz do mnie:)